Kokia nauda sveikatai?
Kas yra Omega-3, EPR, DHR ir ALR?
Omega-3 riebalų rūgštys turi didelę reikšmę organizme vykstantiems fiziologiniams procesams. Tai polinesočiosios riebalų rūgštys, priklausančios nepakeičiamųjų riebalų rūgščių grupei, kurių būtina gauti su maistu. Nepakeičiamosios omega-3 riebalų rūgštys skirstomos į keletą rūšių.
EPR
DHR
ALR
Po daugelio atliktų mokslinių tyrimų pasauliniu mastu pripažinta, kad eikozapentaeno rūgštis (EPR) ir dokozaheksaeno rūgštis (DHR) per įvairius mechanizmus padeda palaikyti normalią širdies veiklą (1), normalų kraujospūdį (2), ir normalią trigliceridų koncentraciją kraujyje (3). Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant: 250 mg EPR ir DHR (1), 3 g EPR ir DHR (2), 2 g EPR ir DHR (3).
Patvirtinta, kad DHR padeda palaikyti normalią smegenų funkciją. DHR yra svarbus smegenų ir centrinės nervų sistemos audinių struktūrinis lipidas. Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 250 mg DHR.
Patvirtinta, kad DHR padeda palaikyti normalų regėjimą. Teigiamas poveikis pasireiškia per parą suvartojant 250 DHR.
Nėščioms moterims ir maitinančioms mamoms svarbu žinoti, kad dokozaheksaeno rūgštis palaiko normalų vaisiaus ir žindomo kūdikio akių ir smegenų vystymąsi. Teigiamas poveikis atsiranda per parą suvartojant 200 mg DHR kartu su suaugusiesiems rekomenduojamu suvartoti per parą omega-3 riebalų rūgšties kiekius, t.y. 250 mg DHR ir eikozapentaeno rūgštimi (EPR).
Verta žinoti